Strona Główna BIP Strona Główna
2016 r.
 
2016-08-16 09:54:40
Obchody 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie
WKU Warszawa - Praga
W dniu 14 sierpnia 2016 r. Wojskowy Komendant Uzupełnień Warszawa – Praga ppłk Robert PUTRZYŃSKI wraz z przedstawicielami WKU Warszawa-Praga wzięli udział w uroczystych obchodach 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie, podczas których wystawili stoisko promujące służbę wojskową, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników obchodów.

Podczas uroczystości na Polanie Dębów Pamięci zostały odsłonięte popiersia gen. Tadeusza Buka, gen. Kazimierza Gilarskiego i adm. Andrzeja Karwety, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

Następnie odprawiona została msza św. za żołnierzy poległych w 1920 r., po której odbył się apel pamięci. W uroczystościach wzięli udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak. List do uczestników skierował prezydent Andrzej Duda.

W Bitwie Warszawskiej starły się nie tylko dwie armie, ale również dwie odmienne wizje świata - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w Ossowie podczas obchodów 96. rocznicy bitwy 1920 r. Zdaniem szefa MON Antoniego Macierewicza pamięć o bohaterach jest fundamentem naszej przyszłości.

Uroczystość uświetniło widowisko plenerowe – Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r.